PROCEDÚRY

Vákuová masáž/Bankovanie

Touto metódou rozumieme prikladanie sklenených nádobiek s nahriatym vzduchom. V nich sa ochladzovaním vytvorí podtlak, ktorý spôsobí ich prisatie na pokožku. Je to metóda veľmi stará, známa už v staroveku a používaná nielen k uvoľňovaniu bolesti pohybového aparátu, ale aj k mierneniu vnútorných potiaží. Banky pôsobia tak fyzikálne, reflexne, ale aj metabolicky tým, že ovplyvňujú pochody látkovej výmeny v priľahlom okolí a v neposlednej rade aj stimulujú imunitu organizmu. Taktiež ovplyvňujú procesy aj na miestach vzdialených od aplikácie. Čo sa odohráva v tkanive pri priložení banky? Podtlak vtiahne časť kože aj podkožia do banky, tým sa prekrvia a okysličia kritické body a odplavia sa škodliviny. Kritické miesto sa rýchlejšie regeneruje a zotavuje.

Účinky bankovania:

Čistenie krvi:
Následkom podtlaku a sania sa zlepšuje krvný obeh v tepnách a žilách, dochádza pri tom k prechodnému vzniku drobných hematómov. Môžeme tak zmierniť kongesciu, uľahčiť tok krvi a zabrániť pozápalovej extravazácii v tkanivách. Zlepšenie toku krvi je teda najdôležitejším účinkom tejto liečebnej metódy, ktorá sa dá úspešne využiť pri ošetrení zatvrdnutých arterií, zmrznutého ramena a pod.

Účinky na nervový systém:
Bankovanie stimuluje kožné senzitívne nervy, dochádza aj k ovplyvneniu zón kontrolovaných odpovedajúcimi nervami. Pri ošetrovaní chrbta dochádza k priamemu ovplyvneniu strednej línie (spinálnych a parasympatických nervov) a vedľa toho sympatickej inervácie. Dráždenie má dobrý vplyv nielen na autonómny nervový systém, ale taktiež na rôzne orgány nimi riadené. Bankovanie je účinné u všeobecných problémov ako chronická bolesť hlavy, závraty, malátnosť, zmrznuté rameno, únava, a pod., ktoré vznikajú v dôsledku úzkosti, trápenia a telesnej bolesti. Použitie baniek je efektívne taktiež u vnútorných chronických ochorení ako vysoký krvný tlak, neuralgie (bolesti v priebehu nervu) a reumatizmus.

Ďalšie účinky:

 • Bankovanie je účinné aj pri chronických ochoreniach žalúdka a čriev, a zápchy.
 • Bankovanie môže odstrániť aj prípadné svalové spazmy v okolí postihnutého kĺbu.
 • Upravuje lymfatický tok.

Podstatou liečby bankami nie je len odstránenie stagnujúcej starej krvi z pokožky, ale aj vyčistenie kožného povrchu od jedovatých látok.

Masáž

Masáž môžeme pokladať za jeden z najstarších regeneračných (liečebných) prostriedkov.

Účinky masáže na organizmus môžu byť:

a) priame – vyvolávajú fyzikálne a biochemické zmeny v tkanivách

b) nepriame – sú sprostredkované nervovým a endokrinným systémom

c) celkové – prejavujú sa zmenou vegetatívnej rovnováhy

 • Priame účinky sa prejavujú:

zvýšením prekrvenia, zlepšením vstrebávania edémov, výpotkov, krvných výronov, zrýchleným odstraňovaním látok vyvolávajúcich únavu, zlepšením výživy, zlepšením toku miazgy ( lymfy), zlepšením svalovej činnosti, zvýšením alebo znížením svalového tonusu, rozrušením zrastov v tkanivách , urýchleným odstraňovaním povrchových zrohovatených vrstiev na koži , zvýšením sekrécie potných žliaz a normalizáciou napätia kože. Výsledkom týchto zmien je zlepšenie činnosti tkanív a zníženie bolestivosti. Dráždením svalových nervových zakončení – proprioreceptorov sa zlepšuje výživa svalov čo je jeden z najdôležitejších účinkov klasickej masáže.

 • Nepriame účinky sa prejavujú týmito zmenami:        

zlepšením prietoku krvi na periférii na základe miestneho účinku, urýchlením toku žilovej krvi a teda priaznivým účinkom na činnosť srdca, zvýšeným prekrvením telových orgánov, zlepšením výmeny CO2 O2 v pľúcach, pri vnútornom dýchaní a v termoregulačných procesoch

 • Celkové účinky:

dráždenie nervových zakončení a vznik biologicky aktívnych látok ( amínov) má aj celkové účinky – prejavujú sa zmenou vegetatívnej rovnováhy, zrýchlením látkovej premeny a činnosti žliaz s vnútornou sekréciou – masáž má celkový upokojujúci a povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť a ovplyvňuje stav CNS, ktorý spätne pôsobí na periférne orgány a ich funkciu

Fínska sauna

História klasickej sauny siaha až do 11. a 12. storočia. Oproti infrasaune, fínska sauna pracuje s vyššími teplotami. Možno o nej hovoriť ako o párnej kabíne. Neoddeliteľnou súčasťou sauny sú kachle doplnené o naskladané kamene, ktoré sa raz za čas polievajú vodou. V našej ponuke je konkrétne sauna s elektrickými kachlami.

Fínska sauna pleti prináša výhody hneď zo štyroch dôvodov. Vysoké teploty spolu s potom z kože vyplavujú aj toxické látky. Vyššia teplota v saune zbaví pleť baktérií, ktoré môžu spôsobovať vznik akné. Navyše teplo v saune tiež prekrví pokožku a otvorí póry. Z nich sa potom lepšie odstraňujú nečistoty, ktoré sa na pleti počas dňa usadili. Z rovnakého dôvodu ale musíme dbať aj na zvýšenú hygienu, pretože rovnako dobre sa do otvorených pórov môžu dostať nečistoty nové. S tým si ale hravo poradí studená sprcha, ktorá póry znovu stiahne. Všetky tieto výhody dohromady skvele pomáhajú práve na mierne akné a čierne bodky na pokožke. Nezáleží na tom, či máte suchú, mastnú, alebo problematickú pleť. Pravidelné saunovanie pomôže všetkým typom, aby sa dali do poriadku. Intenzívne potenie vyčistí pokožku a podporí tvorbu nových kožných buniek. Teplo zrýchli prúdenie krvi a zvýši aj podiel kyslíka v tkanivách. Vrásky sú vyžehlené, pokožka žiari a vyzerá mladšie. Sauna je vlastne sama o sebe skvelou kozmetickou kúrou. Taktiež účinkuje priaznivo na psychiku ta, že predovšetkým uvoľňuje napätie v psychickej oblasti, zmenšuje úzkosť, agresivitu a pri tom ešte povzbudzuje, euforizuje. Pravidelné saunovanie tiež podporuje celkovú výkonnosť, obzvlášť v nasledujúcich dňoch po saunovaní. Rovnako účinkuje priaznivo na cievy a to tak, že pri prudkom zahrievaní a následnom ochladení (pod sprchou/ bazéniku ) dochádza k rozširovaniu ciev a zužujú cievy čím sa stávajú elastickejšími.

Infrasauna

Základný rozdiel medzi fínskou saunou a infrasaunou spočíva v princípe výhrevu kabíny. V infrasaune teplo vytvárajú infražiariče hrejúce v presnej vlnovej dĺžke, čo prispieva k dobrému vstrebávaniu tepla pokožkou. Ďalším rozdielom medzi oboma typmi sáun je spôsob ohrievania vášho tela. V prípade fínskej sauny sa teplo z kachlí šíri vzduchom, ktorý následne ohrieva vašu pokožku. V infrasaune je princíp rozdielny. Infračervené žiarenie zahrieva pokožku priamo, bez zahrievania vzduchu, ktorý je medzi nimi. Vďaka tomu, že okolitý vzduch nie je takmer vôbec zahrievaný, je pobyt v infrasaune znesiteľný aj pre osoby, ktorým sa v klasických saunách zle dýcha, prípadne majú rôzne kardiovaskulárne problémy Infračervené žiarenie preniká do hĺbky epidermu – pokožky, maximálne niekoľko cm. Vďaka špecifickým vlastnostiam žiarenia je ľudská pokožka schopná absorbovať až 93 % infračerveného žiarenia, ktoré sa k nej dostane. Pokožka potom teplo rozvádza do vnútorných častí tela a pomáha tak prehrievať a uvoľňovať svaly. Ostatná energia, odrazená od pokožky, zahrieva vzduch – ten má v saune relatívne nízku teplotu okolo 30 až 50 °C. Vďaka tomu je možné byť v saune zhruba 30 až 45 minút bez prestávky.

Výhodami sú:

 • Pri použití infra sauny dýchate chladný vzduch, ale pritom cítite teplo.
 • Doba pobytu v infrasaune je závislá od Vašich pocitov, bežne sa odporúča cca 20-40 min pri teplotách 50-60 ° C.
 • Použitie infrasauny je vhodné pri prevencii, liečbe a rehabilitácii.
 • Infrasaunu môžu používať pri nižšej teplote aj ľudia so zdravotnými problémami, ako sú kardiaci alebo astmatici.
 • Napomáha pri liečbe reumatizmu, artritíde, akné, insomnia, ochorenia uší, bolesti v krku, ekzémov.
 • Zlepšuje prekrvenie kože, čo je podmienku pre jej vzhľad.
 • Čistí kožu do hĺbky, odstraňuje z nej nečistoty a odumreté kožné bunky, čím ju zanecháva mäkkú a hebkú.
 • Zlepšuje elasticitu a napätie kože.
 • Pomáha hojiť otvorené rany, zmenšuje jazvy.
 • Prehrieva tkanivo do hĺbky, tým pomáha k odstráneniu celulitídy.
 • Používanie infračervenej kabíny urýchľuje akýkoľvek program proti celulitíde.

Detské plávanie

Plávanie bábätiek má pozitívne účinky na telesný a duševný vývoj dieťaťa. Prirodzené pohyby vo vode podporujú vývin psychomotoriky a nárast sebavedomia dieťaťa. Zlepší sa schopnosť orientácie vo vodnom prostredí, pocit rovnováhy a zároveň sa posilní svalstvo a väzivá. Telesný kontakt bábätka s rodičom vytvára silný pocit dôvery, ktorý upevňuje vzájomný vzťah.

K čomu je plávanie pre deti dobré?

 • podporuje psychomotorický vývin detí
 • zlepšuje obehové a funkčné parametre organizmu
 • má významný vplyv na podporu imunitného systému
 • má významný sociálny aspekt pre fungovanie rodiny
 • deti získavajú cit pre vodu
 • pomáha prekonať nielen ťažkosti s jedením, ale aj so spánkom a bolesťami bruška
 • pri plávaní sa zvyšuje kapacita pľúc
 • pobyt vo vode umožňuje rýchlejší pohybový vývin dieťaťa
 • pomáha pre správne držanie tela a udržiava správne zakrivenie chrbtice
 • plávanie podporuje chuť do jedla a z pravidla aj pokojnejší spánok
 • zlepšuje sa psychická väzba medzi rodičom a dieťaťom
 • čím skôr sa dieťa skamaráti s vodou, tým skôr sa potom naučí plávať

Lymfodrenážna masáž

predstavuje špeciálny typ masáže, ktorá spriechodňuje povrchové lymfatické cievy a napomáha tak odtoku prebytočnej vody z ľudského tela. Prináša okamžitú úľavu pri opuchoch dolných končatín, zlepšuje vzhľad pokožky, tvorí základ pre ošetrenie celulitídy, je vynikajúcim doplňujúcim ošetrením po Rádiotermolipolýze, je vhodná ako prostriedok pre zlepšenie imunity, napomáha odstraňovaniu toxických látok z organizmu.

Správne fungovanie lymfatického systému je nenahraditeľné nielen pre krásu a pevné telo, ale predovšetkým pre naše zdravie. Bezproblémovému toku lymfy je však veľmi často potrebné pomôcť, pretože sa telo neustále zanáša nevhodnou stravou, nesprávnym pitným režimom a tiež nezdravým životným štýlom ako je stres, nepravidelná strava, nedostatok tekutín či nedostatočný pohyb. Masáž je vhodná ako preventívne opatrenie pre ľudí vystavených dlhému státiu. Pozitívne účinky má tiež pre rýchlejšiu regeneráciu po fyzickej záťaži, turistike, športe. Užíva sa jednak pri liečbe opuchov, ale takisto k zlepšeniu stavu pokožky, k zrýchleniu metabolických procesov, slúži k detoxikácii tela, ordinuje sa i pri rekonvalescencii po liposukciách, k prevencii vzniku kŕčových žíl, či celulitídy.

Prístroj VIBRAFIT

Vibrafit predstavuje formu vibračného stimulačného tréningu ako celotelové cvičenie vhodné pre všetky vekové kategórie. Pri biomechanickej svalovej stimulácii sú jemné mechanické vibrácie prenášané celým telom. Týmto účinkom pôsobí telesná hmotnosť na telo energeticky niekoľkonásobne. Je možné precvičovať súčasne nohy, brucho, zadok, ramená a hornú časť tela a to rovnomerne.

Pasívny celotelový tréning a zotavujúca masáž pôsobí uvoľňujúco na celé telo a dušu. Príjemná masáž prostredníctvom prístroja VIBRAFIT odstraňuje rôzne blokácie, zabezpečuje a zlepšuje mobilitu v rôznych úrovniach tkaniva. VIBRAFIT stimuluje spaľovanie tukového tkaniva a tým dodatočne zlepšuje vzhľad pokožky a podporuje redukciu celulitídy až o 30%.Biomechanická stimulácia svalov je často využívaná tiež v medicínskej oblasti. Ošetrenie s prístrojom VIBRAFIT slúži k celkovému posilneniu svalovej hmoty, zlepšeniu mobility, zvýšeniu prekrvenia, k podpore prúdenia lymfy, znižovaniu a odstraňovaniu napätia a bolestí v problematických miestach.

VIBRAFIT je čoraz s väčším úspechom nasadzovaný v rehabilitácii (napr. po operáciách). Zvlášť je doporučený pri liečbe osteoporózy, kde dochádza k posilneniu minerálnej zložky kostí a k ich spevňovaniu. Výsledky sú doložené štúdiami.

VACUSHAPE

VacuShape sa skladá z vákuovej komory, bežeckého pásu alebo crossového trenažéra, ovládacích panelov, vstavaného počítača a softvéru. Konštrukcia prístroja VacuShape je postavená na faktoch, že pre najlepšie výsledky je nevyhnutný pohyb a dostatočné prekrvenie oblastí postihnutých pomarančovou kožou. K dokonalému prekrveniu tukového tkaniva dôjde vďaka riadenému podtlaku vo vákuovej kabíne.

Tréning vo VacuShape prebieha formou svižnej chôdze na bežeckom páse, alebo náročnejší na crossovom trenažéri po dobu 30-tich minút, problémové partie sa pritom nachádzajú v podtlakovej kabíne. Programovo riadeným podtlakom je krv nasávaná do kapilár v podkoží, kde pôsobí ako prepravné médium a odvádza tuk z tukových buniek ku svalom, pretože jedine tam je možné tuk spáliť. V priebehu aplikácie je monitorovaná tepová frekvencia tak, aby sa jednalo po celú dobu o aeróbne cvičenie *, kedy je spotreba energie hradená z 80% tukov a len 20% tvoria cukry.

Pozitivné účinky VacuShape:
Podtlakom je aktivovaný nielen metabolizmus tukov, ale aj lymfatický systém, ktorý zaisťuje lepšie odvádzanie metabolických splodín. Silné prekrvenie pokožky a lepšie zásobovanie kyslíkom, vitamínmi, minerálnymi látkami a enzýmami pozitívne pôsobí proti pomarančovej koži. Pleť je pri pravidelnej aplikácii hladšia a jemnejšia